NOWOŚCI
PROMOCJE
OUTLET

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Porady
Posted in

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Posted in

Prześcieradło to niezbędny element wyposażenia każdej sypialni. Każda pani domu ma w swojej szafie przynajmniej kilka prześcieradeł dla każdego z domowników. Ważne jest, aby prześcieradło było wygodne – kto z nas nie ceni sobie komfortu snu? Kochamy spać w wygodnym łóżku, gdzie nic nie przeszkadza i się nie plącze, dlatego właśnie taką popularność zyskały prześcieradła z gumką. Co prawda są bardzo wygodne, ponieważ nie ściągają się z łóżka czy z materaca w ciągu nocy tak jak często dzieje się to z tradycyjnymi prześcieradłami.

Czy złożenie prześcieradła z gumką jest trudne?

Posiadanie w swojej szafie prześcieradła z gumką to bardzo wygodna sprawa. W nocy każdy z nas ceni sobie wygodę, prawda? Wracamy do domu zmęczeni po pracy czy szkole. W domu zazwyczaj czeka na nas kolejna porcja obowiązków. Wieczorem nie możemy już doczekać się, aż położymy się w wygodnym łóżku i zaśniemy. Dlatego właśnie tak ważny jest komfort w miejscu snu. Wygodne, miękkie, odpowiedniej grubości poduszki, ciepła kołdra i prześcieradło, które nie ściąga się, kiedy w nocy zmieniamy pozycję snu… Właśnie – prześcieradło bywa największym problemem. Na szczęście powstały prześcieradła z gumką. To świetne rozwiązanie, ponieważ takie prześcieradło bardzo łatwo zakłada się na łóżko czy materac, a to nie ściąga się przez nasze ruchy. Powstaje tutaj jednak niemały problem, a mianowicie, ze składaniem takiego prześcieradła. Wiele osób, które posiadają takie prześcieradło zastanawia się – jak się składa prześcieradło z gumką? W internecie jest wiele poradników czy filmów, które odpowiadają na pytanie jak składać prześcieradło z gumką, jednak te nie zawsze okazują się pomocne. Nie do końca wiesz, jak poradzić sobie ze składaniem prześcieradła z gumką? W następnym akapicie postaramy się wyjaśnić Ci dokładnie i krok po kroku jak składać prześcieradło z gumką.

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Jeśli masz problem ze składaniem prześcieradła z gumką, ten poradnik powstał właśnie dla Ciebie! Oto rozwiązanie Twojego problemu!

Każdy z nas kocha mieć porządek w swojej szafie. Sypialnia jest miejscem, w którym relaksujemy się codziennie, to nasz mały azyl, dlatego wszystko tam powinno być poukładane i uporządkowane, aby nas nie rozpraszać i nie denerwować. Często problemem jest składanie prześcieradła z gumką. Ta czynność wbrew pozorom nie jest taka trudna – wystarczy trzymać się tych kilku prostych kroków, które opisują składanie prześcieradła z gumką.

  • Rozłóż prześcieradło na dużej, płaskiej powierzchni – na przykład na łóżku czy stole, stroną z gumką do góry.
  • Stajemy naprzeciwko prześcieradła położonego wzdłuż łóżka. Dwa skrajne rogi, znajdujące się na drugim końcu łóżka czy stołu łapiemy i kładziemy na dwóch rogach bliżej nas – składamy prześcieradło “na pół”.
  • Rogi, które znajdowały się dalej od nas należy wsunąć pod rogi znajdujące się po naszej stronie. Czyli te, które leżą na górze wsuwamy w te “dolne”.
  • Z prześcieradła powinien powstać teraz wyraźny prostokąt. Znów łapiemy za rogi znajdujące się dalej od nas. Teraz wykonujemy charakterystyczny ruch “strzepnięcia” jak na przykład przed składaniem koszulki.
  • Układamy prześcieradło do siebie tą stroną, za którą przed chwilą trzymaliśmy przy strzepywaniu go. Po prostu obróć prześcieradło.
  • Teraz złap za róg znajdujący się po lewej stronie na dole i róg po lewej stronie na górze. Cały bok kładziemy na środku prześcieradła w taki sposób, jakbyśmy chcieli nie do końca złożyć je na pół.
  • Powtarzamy czynność z bokiem prawym. Cały czas staramy się wyrównywać wszelkie zagięcia, aby prześcieradło leżało w jak najbardziej płaski sposób na powierzchni łóżka czy stołu, na którym je składasz.
  • Następnie składamy prześcieradło w kostkę.

To nie było takie trudne, prawda? Teraz możesz włożyć swoje prześcieradło z gumką do szafy, kładąc na innych pięknie poskładanych rzeczach. Składanie prześcieradła z gumką jest zaskakująco łatwe! Porządek w szafie jest pierwszym krokiem do utrzymania porządku w całym domu – mając poskładane rzeczy automatycznie znajdujemy w szafie więcej miejsca, a więc więcej rzeczy możemy do niej schować. Pamiętaj, że uporządkowany dom znacznie wpływa na Twoje samopoczucie! Jeśli chcemy zredukować poziom stresu czy uczucie braku kontroli, powinniśmy zacząć od uporządkowania wszystkiego w swoim domu. Czy wiesz, jak ogromny wpływ na nasze samopoczucie ma przestrzeń, jaka nas otacza? Ogromny! Badania dowodzą, że znacznie spokojniej, lepiej czujemy się w przestrzeni czystej i zorganizowanej. Jeśli chcemy zadbać o swoje samopoczucie, powinniśmy wziąć to pod uwagę. Sypialnia powinna być priorytetem, jeśli chodzi o sprzątanie, ponieważ to jest właśnie miejsce, do którego udajemy się, aby odpocząć, zrelaksować się czy uciec przed codziennym stresem. Pamiętaj, że każdą zmianę możesz zacząć od małych kroków – chodźby od składania pościeli! Naprawdę, porządek w otoczeniu zapewnia znacznie lepsze samopoczucie psychiczne.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Wam w znalezieniu sposobu na składanie prześcieradła z gumką.

Koszyk 0
MENU
KONTAKT
TWOJE KONTO

Szybki kontakt

Marynarska 14
02-674 Warszawa

bok@pieknesny.pl