NOWOŚCI
PROMOCJE
OUTLET

Czy poduszka-jasiek może poprawić komfort snu?

Porady
Posted in

Czy poduszka-jasiek może poprawić komfort snu?

Posted in

Jednym z ważniejszych czynników wpływających na jakość naszego snu jest wybór odpowiedniej, wygodnej poduszki i komfortowej, przyjemnej dla skóry poszewki. Aby sen był efektywny i sprawiał, że wkraczamy w nowy dzień z odpowiednią dawką energii i w odpowiednim humorze należy zadbać o wiele szczegółów – nie tylko o jego długość. Stwarzając sobie odpowiednie warunki zapewniamy sobie dobry start każdego dnia.

Jak zadbać o jakość snu?

Jakość i długość snu wpływają na nasze samopoczucie w ciągu dnia, produktywność w pracy i dobry humor. Aby sen był efektywny należy przestrzegać kilka prostych zasad:

  • Minimum godzinę przed pójściem spać nie należy patrzeć w ekran telewizora, komputera czy telefonu. Białe światło rozbudza i zasypianie może trwać dłużej. Jeżeli musimy dłużej popracować na laptopie lub nie chcemy przegapić odcinka ulubionego serialu to zadbajmy o to, aby nie robić tego w łóżku. Łóżko powinno być tylko miejscem do spania i odpoczynku – unikajmy więc wstawiania telewizora do sypialni. Odradza się również korzystania z telefonu i przeglądania mediów społecznościowych “na dobranoc”.
  • Sypialnie należy wietrzyć przed nocą przez co najmniej dwadzieścia minut przy szeroko otwartym oknie. Świeże powietrze sprawi, że łatwiej uśniemy. Kołdra, poduszki i jaśki również powinna być wietrzona codziennie. Odstąpić od tej zasady można w przypadku deszczowych dni lub gdy jest mocno zanieczyszczone powietrze.
  • Należy zadbać o odpowiednią temperaturę w pokoju. Temperatura najkorzystniejsza dla snu u osób dorosłych do przedział między 16-19 stopni Celsjusza. Osoby starsze powinny utrzymywać w sypialni temperaturę nieprzekraczającą 20 stopni Celsjusza.
  • Wygodny materac to podstawa – wcześniejsze zasady na nic się nie zdadzą, jeśli będzie nam niewygodnie. Materac powinien być wykonany z odpowiedniego tworzywa, twardością dopasowany indywidualnie pod potrzeby i preferencje użytkownika.
  • Pościel, poduszki i jaśki – kołdra powinna być lekka i jednocześnie ciepła. Powłoka powinna być z przyjemnego materiału, zwłaszcza na poduszce. Dodatkiem umilającym sen i poprawiającym komfort są dodatkowe, małe poduszki – jaśki.

Jeśli uda nam się spełnić te pięć warunków to powinnyśmy z pełną energią witać każdy nowy dzień. Jednym z ważniejszych elementów z tych punktów są poduszki, ponieważ poza przyjemnym materiałem ważna jest ich wysokość i ilość. Wpływają one nie tylko na naszą wygodę, ale również na prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Jeśli jesteśmy źle ułożeni podczas snu to skutkiem może być wybudzenie się z bólem szyi.

Do wygodnego snu wystarczy zwykły jasiek – jest to mała poduszka, która w odpowiednim wykonaniu pozwoli nam na długi i komfortowy sen. Najczęściej mają one optymalną i bezpieczną dla naszego kręgosłupa wysokość. Aby zapewnić sobie jak najwyższą jakość snu musimy zwrócić uwagę na wypełnienie poduszki, którą planujemy zakupić do naszej sypialni. Podstawowymi dostępnymi na rynku jaśkami są te wypełnione:

  • syntetycznym wkładem – jest to najtańsza opcja wybierana najczęściej przez alergików. Prawidłowo wypełnia poduszkę i jest bezpieczny dla utrzymania odpowiedniej pozycji podczas spania. Do głównych wad takiego wypełnienia możemy zaliczyć to, że przyciągają i zatrzymują ciepło, co może powodować nadmierną potliwość w nocy;
  • naturalnym wkładem (pierzem lub puchem) – poduszki z takim wypełnieniem są bardzo przyjemne w dotyku i dobrze układają się pod głową. W przeciwieństwie jednak do poduszek z syntetycznym wkładem, są one najdroższe i nie nadają się dla osób z alergiami;
  • piankowy wkład znajduje się nie tylko w materacach. Bardzo dobrze dostosowują się do ułożenia głowy niezależnie od przyjmowanej pozycji podczas wypoczynku. Jaśki z wypełnieniem piankowym pozwolą na pełen komfort i relaks w bezpiecznych dla kręgosłupa warunkach.

Chcąc zapewnić sobie idealne warunki do odpoczynku, po wyborze pasującego do nas wypełnienia przychodzi czas na wybór poszewki na jasiek. W tym przypadku również jest kilka wariantów do wyboru i to od nas zależy, która opcja będzie dla nas najbardziej komfortowa. Poszewki na jaśki najczęściej wybierane przez użytkowników są wykonane z bawełny, ale dużą popularnością cieszą się również te wykonane z wełny, lnu lub jedwabiu.

Dodatkowo jasiek może być wykorzystany jako dodatkowe wypełnienie do dużych poduszek. Dzięki temu usatysfakcjonowane będą osoby, które lubią mieć twardsze i wyższe podparcie.

Jaśki – element dekoracyjny

Poduszka jasiek oprócz tego, że jest bardzo wygodnym i przydatnym elementem w naszych sypialniach, może pełnić również funkcję dekoracyjną. Powlekając ją w ozdobną poszewkę może być częścią wystroju również salonu. Wybór ozdobnych poszewek jest na rynku bardzo szeroki i z pewnością każdy z nas będzie mógł znaleźć coś idealnie pasującego do wystroju pomieszczenia, który chce udekorować. Jaśki cieszą się też dużą popularnością w kategorii prezentów – przybrane w żartobliwe poszewki sprawdzają się w roli podarunku najbliższych. Niektórzy producenci umożliwiają dodanie spersonalizowanego napisu na poszewce, co sprawia, że prezent jest jeszcze bardziej wyjątkowy i osobisty.

Koszyk 0
MENU
KONTAKT
TWOJE KONTO

Szybki kontakt

Marynarska 14
02-674 Warszawa

bok@pieknesny.pl