Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

podusiokocyki

Kompletujemy tekstylia dla alergików na cały rok

Kompletujemy tekstylia dla alergików na cały rok

Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie i błogo. Przyczynia się do tego nie tylko aranżacja wnętrza, ale także wykorzystane materiały. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób cierpiących na alergię. Jakie tkaniny oraz wypełnienia pościeli będą najlepsze dla alergika? I co z ręcznikiem? Czy bawełniany wystarczy?

Wypełnienie pościeli - co będzie najlepsze dla alergika?

Warto na samym początku wspomnieć o alergii. W przypadku pościeli nie jesteśmy uczuleni na sam kurz, ale na roztocza, które w niej żyją, żywiąc się naszym naskórkiem. Pościel, w której jest ciepło i wilgotno, tworzy mikroklimat, sprzyjający rozwojowi roztoczy. Właśnie dlatego, wybierając wypełnienie, postawmy na materiały, które ograniczają rozmnażanie się tych mikroorganizmów.

Pościel syntetyczna

Pościel syntetyczna to często kołdry całoroczne, niezwykle uniwersalne i wygodne. Jednak nie wszystkie sprawdzą się dla alergików. Dokładnie sprawdzajmy rodzaj wypełnienia, a także certyfikaty, które dane kołdra otrzymała. Niektóre syntetyczne wypełnienia świetnie przepuszczają powietrze, inne staną się jeszcze większym siedliskiem roztoczy. Wśród tych kołder mamy do wyboru wypełnienie: poliestrowe i silikonowe.

Zarówno poliester, jak i silikon to materiały, które nadają puszystości i sprężystości naszej kołdrze. Sprawdzą się też o każdej porze roku, nie trzeba więc ich wymieniać, gdy tylko zmieni się temperatura za oknem. Wiele osób podchodzi jednak sceptycznie do tego typu materiałów. Niesłusznie. Mnóstwo kołder syntetycznych minimalizuje rozwój roztoczy, a do tego można je łatwo pielęgnować. Wystarczy uprać taką kołdrę w pralce w minimalnej temperaturze 60 stopni, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się roztoczy (te drobnoustroje giną w 55 stopniach).

Pościel naturalna

Z pewnością nie sprawdzi się u każdego alergika. Jeśli jesteś uczulony na puch, to to wypełnienie omijaj z daleka - chyba, że wybierzesz kołdry z bardzo szczelnym poszyciem, specjalnie uszyte dla alergików. W puchu nie gromadzą się roztocza, więc to naturalne wypełnienie świetnie sprawdzi się dla osób cierpiących na alergię. A dodatkowo jest też bardzo ciepłe - częściej taką kołdrę wykorzystuje się zimą niż latem.

Antyalergiczna będzie także pościel z wypełnieniem jedwabnym. Jedwab nie przyciąga kurzu, a do tego jest chłodny i przyjemny dla skóry. Jednak takie kołdry to spory wydatek, a do tego wymagający jedynie prania chemicznego.

Pościel dla alergika

Tutaj sprawdzą się takie materiały jak bawełna, len, jedwab czy satyna. Pamiętajmy, aby przy wyborze dokładnie sprawdzać skład materiału. Poszewki bawełniane mogą mieć w składzie również poliester. Naturalne materiały oddychają, są antyalergiczne (np. len), a także świetnie otulają skórę, zarówno latem, jak i zimą.

Ręcznik dla alergika

Istotny jest także wybór odpowiedniego ręcznika. To na nim często gromadzą się bakterie, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć gołym okiem, a które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Jakie więc model wybrać dla alergika? Jaki ręcznik na plażę będzie najlepszy?

Ręcznik bambusowy

Zdecydowanie wygrywa w rankingu ręczników antyalergicznych. Posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Jest też niezwykle lekki i zabójczo chłonny - nawet kilka razy bardziej od klasycznego ręcznika bawełnianego. To jednak nie wszystko. Struktura włókien bambusowych sprawia, że gromadzi się na nim nawet o połowę mniej bakterii niż w przypadku bawełny. A do tego szybko schnie: sprawdzi się więc zarówno na plaży, jak i w łazience. Warto także wiedzieć, że ręczniki bawełniane produkowane są w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Ręcznik z mikrofibry

Do łazienki, na plażę czy na siłownię. Ręcznik z mikrofibry sprawdzi się również dla dziecka, np. ręcznik ponczo. Ten materiał nadaje się idealnie dla alergików: nie powoduje uczuleń i nie podrażnia skóry. Ma też wiele uniwersalnych zastosowań.

Mikrofibra to sztuczny materiał, ale posiada wiele właściwości podobnych do naturalnych tkanin. Przede wszystkim mikrofibra oddycha i świetnie przepuszcza powietrze. Do tego bardzo szybko schnie i doskonale wchłania wilgoć. Przyjmuje się, że te ręczniki mają chłonność nawet 10 razy większą od zwyczajnej bawełny. Zajmują też niewiele miejsca, więc możesz zabrać je ze sobą na wycieczkę czy nad morze.

Dla dzieci ciekawym rozwiązaniem będzie zaś ręcznik poncho z kapturem. To idealne rozwiązanie, aby szybko wytrzeć maluchy po kąpieli. Kaptur dodaje produktowi uroku i zachęca dzieciaki do skorzystania z poncho.

Ręcznik bawełniany

Również może być używany przez alergików. Przy ręczniku bawełnianym należy jednak pamiętać o jego regularnym wietrzeniu i suszeniu. Suszenie w nieodpowiednich warunkach sprawia bowiem, że w tkaninie zaczynają namnażać się bakterie, dlatego kluczowe jest wywieszanie ręcznika tuż po kąpieli. Dobrze też prać ręczniki w temperaturze przynajmniej 60 stopni, tak aby pozbyć się z nich wszystkich mikroorganizmów. Dobrze użytkowany ręcznik bawełniany będzie nam służył przez długie lata i sprawdzi się również dla alergików.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 786 886 976
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium