Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

podusiokocyki

Problemy z cerą a wybór i pielęgnacja pościeli

Problemy z cerą a wybór i pielęgnacja pościeli

Trądzik i pojawiające się pierwsze zmarszczki potrafią spędzić sen z powiek niejednej kobiecie. A przecież każda z nas chce cieszyć się piękną i zdrową cerą. W jaki sposób to zrobić? Jaki wpływ na stan naszej skóry ma pościel? I czy tylko pościel w naszej sypialni ma znaczenie?

Co powoduje trądzik?

Codziennie wieczorem błogo kładziesz głowę na swojej ulubionej poduszce i zasypiasz. Przez przynajmniej 8 godzin Twoja skóra ma kontakt z poszewką, ociera się o nią i niejako przyjmuje to, co znajduje się w strukturze tego materiału. Z pewnością nie chciałabyś tego zobaczyć w powiększeniu. Drobinki martwego naskórka, roztocza, bakterie, a także pot, sebum czy pozostałości makijażu powodują na Twojej skórze trądzik lub przynajmniej go nasilają. Od czego to zależy? Powodem jest materiał, z którego wykonana jest poduszka oraz pościel bawełniana 180x200 lub w innych rozmiarach, oraz częstotliwość jej pielęgnacji.

Jaki materiał na poduszkę jest najlepszy dla naszej cery?

Producenci prześcigają się w tworzeniu poduszek i kołder antyalergicznych, które są przyjazne dla naszej skóry. Mają one nie tylko ograniczać trądzik, niektóre z nich nawet dostarczają skórze kolagenu. Na takie rozwiązania należy jednak patrzeć z przymrużeniem oka. Nie wszystkie bowiem działają.

Na problemy z cerą najlepiej sprawdzą się tkaniny gładkie, które ograniczają tarcie skóry o poduszkę. Najlepszy będzie więc jedwab oraz satyna. To gładkie tkaniny, niezwykle przyjemne dla naszej skóry. W dodatku jedwab ma także właściwości antybakteryjne oraz świetnie chłonie wodę.

Również pościel powinna być wykonana z przyjaznych naszej skórze materiałów. Możemy postawić na pościel 150x200 wykonaną z bawełny satynowej, dwustronną i delikatną, która pomoże nam ograniczyć ilość wyprysków i niespodzianek na naszej twarzy. Jednak sam wybór tkaniny na pościel to tylko wierzchołek góry lodowej.

Jak często prać pościel?

Już pewnie wiesz, do czego dążymy. Najważniejszą kwestią jest częsta pielęgnacja pościeli. Aby cera była w nienagannej kondycji, należy prać pościel przynajmniej raz w tygodniu - jeśli nie zdarza nam się spać w makijażu. Gdy położyłyśmy się w czystej pościeli po niedokładnym demakijażu lub w ogóle go nie wykonałyśmy, następnego dnia poszewka powinna wylądować w praniu. Podobnie postępujmy w przypadku poduszek oraz kołder. Warto tutaj prać całe poduszki przynajmniej raz na kwartał. O ile poduszki z powodzeniem wrzucimy do pralki, to z kołdrą może być już problem. Ale warto o tym pamiętać, gdyż to brudne wypełnienie jest źródłem bakterii przyczyniających się do powstawania trądziku.

Kluczowy jest także wybór środków do prania. Unikajmy silnych detergentów, zrezygnujmy również z płynów zmiękczających. Dla kobiet zmagających się z trądzikiem najlepszym rozwiązaniem będą delikatne płyny do prania. Drobinki z klasycznego proszku mogą pozostać w strukturze materiału i wpłynąć negatywnie na stan naszej skóry.

Co jeszcze jest ważne?

Częsta zmiana pościeli oraz dobór odpowiednich materiałów nie ochroni nas w pełni przed trądzikiem. Za niedoskonałości skóry odpowiada wiele różnych czynników. Dlatego nie ma znaczenia, czy w naszej sypialni króluje pościel zielona satynowa czy jedwabna biała. To, czego należy unikać przy wyborze pościeli, to szorstkie tkaniny, które przyczyniają się do podrażnień.

Znaczenie ma również wypełnienie poduszki. Postawmy tutaj na poduszkę idealnie dopasowaną do naszej głowy, najlepiej z pianki. Powinna ona odkształcać się w taki sposób, abyśmy nie budziły się rano ze zmarszczkami na twarzy. Bo choć w młodym wieku te zagniecenia skóry szybko znikną, z czasem przekształcą się w prawdziwe zmarszczki.

Odpowiednio przygotuj sypialnię i dbaj o siebie

Pościel wybrana, teraz czas na kolejne kroki. Przede wszystkim wysypiaj się. Przyjmuje się, że człowiek potrzebuje minimalnie 7 godzin snu. Jego większa lub mniejsza ilość nie jest dobra dla naszego organizmu, również dla naszej skóry. Ważne są tutaj także fazy snu, w tym faza głęboka i REM. Sprzyjają temu odpowiednie warunki w sypialni.

Zadbaj więc o:

  • prawidłową temperaturę we wnętrzu: 18 stopni Celsjusza powinno zapewnić Ci błogi sen, warto również wywietrzyć sypialnię przed snem;
  • ciemność w sypialni: dzięki temu wzmaga się produkcja melaniny, odpowiedzialnej za sen, pomocne mogą być zasłony welurowe, a także specjalna opaska na oczy;
  • odstresuj się przed snem: nie wpatruj się w ekran przynajmniej na godzinę przed snem, pomocna będzie też relaksująca muzyka;
  • weź ciepłą, ale nie gorącą kąpiel: zbyt wysoka temperatura wpływa negatywnie na skórę.

A do tego dokładnie oczyszczaj swoją twarz przed położeniem się do łóżka. Nawilżaj ją i odżywiaj. Regularnie przeprowadzaj peelingi, możesz także masować regularnie skórę. Ogromny wpływ na stan skóry ma również picie odpowiedniej ilości wody. Unikaj mocnej herbaty, kawy czy słodzonych napojów. Aby przyzwyczaić się do picia wody możesz wypijać zawsze szklankę przed snem i zaraz po przebudzeniu. Dzięki temu codziennie wypijesz już pół litra czystej wody. A odpowiednie nawodnienie znakomicie oczyszcza cerę.

Wpływ na stan naszej skóry mają również dieta, styl życia oraz stres, jednak najłatwiej zacząć od pościeli.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 786 886 976
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium